خرید ربع سکه بهار آزادی از بورس

خرید ربع سکه بهار آزادی از بورس
  0
 23940

خرید سکه از بورس

عرضه ربع سکه بهار آزادی در بورس کالا آغاز شد. نماد معاملاتی گواهی سپرده کالایی،  ربع سکه خزانه بانک رفاه کارگران با نام ربع سکه0312 رفاه (ن) و نماد (سکه 0312ن 06) از روز شنبه 24 ام دی ماه عرضه شد.

بورس کالا به منظور از بین بردن حباب سکه و خصوصا ربع سکه تصمیم به عرضه نیم میلیون قطعه ربع سکه نمود. ربع سکه بهار آزادی عرضه شده  ضرب سال86 با عیار 900 می باشد. گواهی سپرده سکه کالایی این نماد دارای معاملات ثانویه نیست و خریدار موظف به تحویل فیزیکی کالای خود از خزانه می باشد.

بر اساس اطلاعیه منتشر شده بانک مرکزی  برای هر کد ملی بالای 18 سال امکان خرید حداقل یک قطعه و حداکثر پنج قطعه ربع سکه بهار آزادی وجود دارد.

هر ربع سکه معادل صد سهم معامله می شود به همین خاطر سفارشات ثبت شده باید مضربی از 100 باشند.  لازم به ذکر است که سکه های تحویلی به مشتریان بدون وکیوم خواهد بود.

مراحل خرید ربع سکه از بورس

  • ثبت نام در سجام
  • دریافت کد بورسی
  • مراجعه به سامانه لومینو
  • جستجوی نماد سکه 0312ن 06
  • ثبت سفارش بین 100 واحد تا 500 واحد

گواهی سپرده ربع سکه دارای معاملات ثانویه نمی باشند یعنی خریدار موظف به دریافت فیزیکی کالای خریداری شده در زمان مقرر خواهد بود. هزینه نگهداری ربع سکه بهار آزادی روزی 1000 ریال و بر عهده خریدار می باشد که در زمان تحویل فیزیکی تسویه می شود.

زمان عرضه ربع سکه بهار آزادی در بورس

این نماد در روزهای شنبه تا چهارشنبه در روزهای کاری انجام می شود. پیش گشایش نماد ربع سکه بهار آزادی از ساعت 9 تا 13 خواهد بود. معاملات این نماد به صورت حراج تک قیمتی خواهد بود.

توجه داشته باشید که امکان خرید اوراق ربع سکه تنها برای اشخاص حقیقی وجود دارد.

تحویل ربع سکه در بورس

برای تحویل فیزیکی ربع سکه های خریداری شده، مالک  بعد از تاریخ یکم بهمن 1401 باید با در دست داشتن مدارک هویتی  پس از اخذ نوبت به آدرس خزانه مراجعه و بعد از تسویه هزینه نگهداری ربع سکه های خریداری شده را تحویل بگیرد.

بازه زمانی بین نوبت دهی تا تحویل مشمول پرداخت هزینه نگهداری نخواهد بود.


خرید ربع سکه از بورس (کلیک کنید)  قیمت تمام شده ربع سکه در بورس کالا(24 دی ماه)

ربع سکه بانک مرکزی با نماد (سکه 0312ن 06) 7 میلیون و 200 هزار تومان معامله شد. قیمت تمام شده ربع سکه مرکزی در بورس کالا نسبت به قیمت آن در هفته گذشته حدود یک میلیون و دویست هزار تومان ارزانتر معامله شد بخشی از تحلیل گران بازار سرمایه پیش بینی می کنند که عرضه ربع سکه در بورس کالا باعث کاهش حباب آن در بازار خواهد شد. بنا بر اطلاعیه بورس کالا، گواهی ربع سکه بنا به درخواست بانک مرکزی از شنبه تا چهارشنبه عرضه خواهد شد.

در زمان درج این مطلب 500000 ربع سکه در بورس کالا عرضه شده است. 


آموزش خرید ربع سکه از بورس به همراه پرسش و پاسخ (کلیک کنید) 


سوالات متداول

حداکثر سقف خرید ربع سکه در بورس برای هر فرد چقدر است؟

 حداکثر سقف خرید ربع سکه در بورس کالا، 5 ربع سکه معادل 500 سهم می باشد.

تاریخ تحویل ربع سکه خریداری شده در بورس کالا چه زمانی است؟

ربع سکه خریداری شده حداقل 5 روز کاری بعد از انجام معامله به خریدار تحویل داده می شود.

زمان معامله ربع سکه در بورس چه زمانی است؟ 

برای ثبت سفارش گواهی سپرده ربع سکه در بورس کالا  می توانید هر روز از شنبه تا چهارشنبه بین ساعت 9 صبح تا 11 از طریق  سامانه لومینو اقدام نمایید. دقت فرمایید که در زمان پیش گشایش بین ساعت های 9 تا 11 امکان ویرایش و حذف و اضافه سفارش وجود دارد و معامله ای در این بازه زمانی انجام نمی شود. در ساعت 13 معامله به صورت حراج تک قیمتی انجام خواهد شد.

اشتراک :
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز:
captcha